„Malteški soko" na Crvenom krstu

27. 07. 2016. 08:00

Трилер Џона Хјустона из 1941. године на „Филмстриту” (Фото: Ж. Јовановић)

Film „Malteški soko”, prvenac reditelja Džona Hjustona iz 1941. godine, prikazan je na velikom platnu u parku na Crvenom krstu, kao deo manifestacije „Filmstrit”. Poklonici „sedme umetnosti” različitih generacija uživali su u crno-belom ostvarenju u kome glavne uloge tumače Hemfri Bogart i Meri Astor.

– Volim trilere, ali retko stižem da ih gledam jer mi ne dozvoljavaju kućne obaveze. Sada sam ovu uzbudljivu krimi priču došla da pogledam sa suprugom – kazala je penzionerka Grozdana Savić.

Da je lepo oživeti uspomene kada se išlo u bioskop sa društvom ili simpatijom potvrdile su i komšinice Darinka Krstić i Leposava Janković.

– Više mi odgovaraju komedije, ali u dobrom društvu mi ne smeta da gledam i malo opasnije sadržaje – svoje utiske prenosi Leposava, koja podstiče i unuke osnovce da gledaju filmske klasike, kad im već teško pada čitanje lektire.

– Za detektiva Spejda i njegove avanture u ovom filmu saznao sam na internetu jer sam se tako informisao pre dolaska u ovaj otvoreni bioskop – kaže srednjoškolac Igor Tadić, podsećajući da mu prija atmosfera jer su sa njim i drugovi iz kraja.