Mandić: Narodna optužnica protiv vlasti

Novica Đurić

19. 09. 2016. 22:05

Митинг Демократског фронта у Бијелом Пољу (Фото Н. Ђурић)

Od našeg stalnog dopisnika

Podgorica – Izbori 16. oktobra su referendum na kome će se odlučivati da li će se nastaviti pogubna politika Mila Đukanovića i njegove lopovske družine ili će Crna Gora nastaviti putem – da radi Crna Gora, poručili su lideri Demokratskog fronta (DF) sa skupa u Bijelom Polju.

Okupljeni građani, njih nekoliko hiljada, pozdravili su pristupanje DF organizacije „Otpor beznađu” na čijem su čelu poslanik Mladen Bojanić i novinar Marko Milačić.

Prvi čovek DF Andrija Mandićje rekao da je DF odlučio „da stvar uzme u svoje ruke i promeni Crnu Goru”: „U Podgorici će 27. septembra biti održan veliki skup na kome će biti obeležena godišnjica protesta DF-a, a toga dana će biti održan i sudski spor protiv mene i moga kolege Slavena Radunovića, kao što se sudski sporovi vode i protiv Milana Kneževića i stotina hrabrih ljudi koji su se suprotstavili diktaturi”, kazao je Mandić.

„Nas nisu zaplašili, oni se plaše nas jer znaju da je narod sa nama. U Podgorici ćemo 27. septembra saopštiti optužnicu koju podižemo, kao narod, protiv Mila Đukanovića. Saopštićemo imena njegovih najbližih saradnika, a presuda će biti izrečena 16. oktobra. Toga dana, na izborima, narod će izaći i saopštiti konačnu odluku i narodnu volju kojom ćemo ih poslati u prošlost.”

Po rečima Nebojše Medojevića, premijer je „uništio svako preduzeće u Bijelom Polju”: „Ono što mu nikada ne možemo oprostiti jeste to što je uništio tradicionalni moral, napravio je da se stidimo kada se u svetskim medijima govori o Crnoj Gori. Ljudi iz Crne Gore su pošteni, vredni i radni, samo u Crnoj Gori Milo Đukanović je uspeo da umesto parole ’Da radi CG’, 27 godina promoviše svoju parolu ’da krade Crna Gora’. Vreme je da se vrati obraz Crnoj Gori.”

Član predsedništva DF Milan Knežević je odgovorio Đukanoviću šta znači ono „Mi” u sloganu DF-a: „Mi predstavlja svaku porodicu u Crnoj Gori koju si uništio u 27 godina lopovluka.

Ako nisi znao što je Mi, to je Crna Gora od koje si se udaljio, to je Crna Gora koju si opljačkao sa svojim tajkunima i kriminalcima, to je Crna Gora od koje si napravio privatnu prćiju. Mi smo slobodna Crna Gora koja je odlučila da izađe iz njegove senke 16. oktobra.”

A funkcioner DF Branko Radulović je Đukanoviću poručio:„Neće ti Đukanoviću ovaj put pomoći ni sajovci, ni kriminalci, ni lažna opozicija, ni neki ključari svojih interesa.”

Nosilac liste najmlađe političke partije „Demokrata” Aleksa Bečić iz Golubovaca je poručio: „Nama nisu potrebne pobede koje se zasnivaju na krađi, podmetačini, svađi i ucenama.”

Lider Socijaldemokratske partije (SDP) Ranko Krivokapić je saopštio da nakon izbora u oktobru neće praviti koaliciju sa Demokratskom partijom socijalista (DPS).

Lider koalicije „Ključ” Miodrag Lekić sa Žabljaka je saopštio da će se „Ključ” zalagati za izgradnju društva rada i individualne odgovornosti, a osnovni zadatak je, kako kaže, zaustavljanje propasti Crne Gore.