„Crno-beli" u Nemačkoj
Аутсајдери у Лудвигзбургу: Новица Величковић (Фото Н. Неговановић)
Posle 15 godina, Partizanovi košarkaši se vraćaju u takmičenja pod okriljem Svetske košarkaške federacije, utakmicom protiv Ludvigzburga u istoimenom gradiću nadomak Štutgarta. Meč prvog kola E grupe Fibine Lige šampiona, igra se večeras od 20 časova.
Mada su navijači „crno-belih” razočarani što je uprava odustala od Evrokupa i priklonila se po kvalitetu trenutno trećem međunarodnom klupskom nadmetanju na Starom kontinentu, pitanje je da li i ovde mogu da igraju značajniju ulogu. Prema procenama nekih od vodećih evropskih kladionica, Partizan je danas autsajder protiv kluba koji u prethodne tri godine nije otišao dalje od četvrtfinala nemačkog plej-ofa.
Ekipa koja je u prvih sedam nastupa ove sezone, u Bundesligi, ostvarila pet pobeda, ima šestoricu Amerikanaca (četvorica u spoljnoj liniji), a iz SAD su i trener i generalni menadžer. Vodeći po učinku u sastavu „žuto-crnih” je 25-ogodišnji krilni centar Džek Kuli, nekadašnji lider univerzitetskog tima Notr Dejm, sa 15 poena za 21 minut igre po meču.
– Ludvigzburg ima igrače koji su opasni pod košem, nekoliko dobrih šutera, nekolicinu koji deluju na više pozicija i talentovane košarkaše koji su uspešni u odlučujućim trenucima. Potrebno je da budemo spremni da igramo protiv solidne i čvrste ekipe, svih 40 minuta – izjavio je trener Beograđana Aleksandar Džikić.
Kapacitet „Ludvigzburg Arene” je nešto veći od 5.000 mesta, a domaćin je saopštio da je već prodao sve ulaznice za sektor namenjen pristalicama gostiju.
Prva tri meča E grupe igrana su sinoć: AEK (Grčka) – Solnok (Mađarska), Šarlroa (Belgija) – Bešiktaš (Turska), Dinamo Sasari (Italija) – Zelena Gora (Poljska).G. K.