Obama s Erdoganom, za bližu saradnju u borbi protiv ID

27. 10. 2016. 08:28

Барак Обама (Фото Танјуг)

VAŠINGTON  – Predsednik SAD Barak Obama pozvao je, u telefonskom razgovoru sa turskim kolegom Redžepom Tajipom Erdoganom, na bližu saradnju u borbi protiv ekstremističke Islamske države, saopštila je danas Bela kuća.

„Obama je ukazao na potrebu bliže saradnje SAD i Turske kako bi se održao pritisak na Islamsku državu u Siriji i umanjile pretnje prema SAD, Turskoj i drugima”, navodi se u saopštenju.

Američki predsednik je pozvao i na širi dijalog o „odgovarajućem nivo i formi učešća Turske u naporima koalicije protiv Islamske države u Iraku”, preneo je AFP.

Obama i Erdogan su tokom razgovora izrazili „snažnu podršku teritorijalnom integritetu Iraka”, dodaje se u saopštenju Bele kuće.

Kaže se i da su predsednici dve zemlje razgovarali i o narednim koracima kampanje protiv Islamske države. (Tanjug)