​Ljudima fali poezija

08. 11. 2016. 19:00

Раде Шербеџија на сцени Центра „Сава” (Фото: Т. Јањић)

Rade Šerbedžija povodom predstojećih koncerata u Srpskom narodnom pozorištu i Centru „Sava” kaže da ljudi osećaju da im je u ovom vremenu potrebna poezija, da im nedostaje i zbog toga dolaze na njegove nastupe.

Poznati glumac i pesnik sa svojim orkestrom „Zapadni kolodvor” održaće koncert pod nazivom „Uzalud se budim” 26. decembra u Novom Sadu, a dan kasnije u Beogradu.

Šerbedžija se na jučerašnjoj konferenciji za novinare u Centru „Sava” prisetio jednog do svojih najvažnijih koncerata, a koji je održao baš u tom prostoru.

„Bilo je to 1996. ili 1997. godine. Sećam se da je to bilo vreme kada sam živeo u Londonu i posle više godina ponovo sam došao u Beograd. Poslednju predstavu u Beogradu igrao sam 1992. godine. Igrao sam u Domu omladine ’Majku hrabrost’, i sa Mirom Karanović u Beogradskom dramskom pozorištu ’Ko se boji Virdžinije Vulf’”, ispričao je Šerbedžija.

Kada su mu organizatori koncerta rekli da su sve karte brzo rasprodate, odlučio je da iste večeri zakaže još jedan.

„Imao sam interakciju sa 9.000 ljudi iste večeri i od tada skoro svake godine organizujemo prednovogodišnje koncerte i uvek rado dolazim u Centar ’Sava’”, istakao je Šerbedžija.

Priznao je da mu je teško da zamisli u tom velikom prostoru na sceni jednog čoveka, čiji su koncerti više šansone, poezija.

„Osećaju ljudi da im baš poezija u ovim vremenima treba i da im fali i to je razlog zašto dolaze na moje koncerte”, primetio je on i dodao da se zbog odlične akustike u sali dobija posebna intimnost, bitna i njemu i publici.

On je najavio da će 26. i 27. decembra izvesti i neke nove pesme, da će „biti prostora da se na bini nenajavljeno pojave njegovi prijatelji Đorđe Balašević i Saša Lošić”, a specijalni gost biće dvadesetjednogodišnja pevačica Danica Krstić.

„Želeo sam u Podgorici da otpevam ’Milica jedna u majke’ i da bi se malo podsetio otvorio sam ’Jutjub’, tamo među mnogim poznatim pevačima, vidim nepoznatu devojku koja fenomenalno peva”, ispričao je Šerbedžija.

„Volim naše starogradske i narodne pesme, posebno sa juga Srbije. Imaju fantastičnu melodiku i poeziju, a Danica ih čisto peva i biće mi glavni gost na koncertu”, najavio je Šerbedžija – prenosi Tanjug.