Načelnik Generalštaba vojske Belorusije u Srbiji

09. 11. 2016. 13:27

Свечани дочек госта из Белорусије испред Генералштаба ВС (Фото Министарство одбране)

Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković razgovarao je sa svojim kolegom iz Belorusije, general-majorom Olegom Aleksejevičem Belokonjevim, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

„Tokom susreta prvih ljudi dveju vojski, nakon zvanične posete generala Dikovića Minsku u aprilu i razgovora na Sjangšan forumu prošlog meseca u Kini, načelnik Generalštaba Vojske Srbije je još jednom zahvalio Beolorusiji na zalaganju za odbranu međunarodnog prava i očuvanje teritorijalnog integriteta i suvereniteta Republike Srbije”, navodi se u saopštenju.

Generali su razgovarali o aktuelnoj političko-bezbednosnoj situaciji u regionu i svetu, vojnoobrazovnoj i vojnomedicinskoj saradnji, kao i o pripremi i obuci specijalnih jedinica i učešću u multinacionalnim operacijama. Sagovornici su izrazili zadovoljstvo zboh uspešne saradnje na multinacionalnoj vojnoj vežbi „Slovensko bratstvo 2016“, na kojoj učestvuju i vojnici Oružanih snaga Ruske Federacije, ističe se u saopštenju.