„Samsung" preuzima američkog proizvođača auto-delova

15. 11. 2016. 18:19

Илустрација (Фото: Ројтерс/ Ј. Јонг-Хак)

Se­ul – Ju­žno­ko­rej­ska elek­tron­ska kom­pa­ni­ja „Sam­sung” ob­ja­vi­la je da pre­u­zi­ma ame­rič­kog pro­iz­vo­đa­ča auto-de­lo­va „Ar­men” za su­mu od osam mi­li­jar­di do­la­ra.

„Sam­sung” će za sva­ku ak­ci­ju ame­rič­ke kom­pa­ni­je pla­ti­ti 112 do­la­ra, što će bi­ti do­sad naj­ve­ća akvi­zi­ci­ja za tog elek­tron­skog gi­gan­ta, pre­ne­la je ame­rič­ka agen­ci­ja AP.

Ovaj ugo­vor će do­ne­ti ju­žno­ko­rej­skoj kom­pa­ni­ji „zna­čaj­no pri­su­stvo” na glo­bal­nom tr­ži­štu auto-de­lo­va ko­ji se pro­da­ju na in­ter­ne­tu, na­vo­di se u sa­op­šte­nju „Sam­sun­ga”.

Pre­u­zi­ma­nje ino­stra­nih kom­pa­ni­ja za­u­zi­ma vi­so­ko me­sto na „Sam­sun­go­voj” agen­di, na­kon što je ta kom­pa­ni­ja pro­šlog me­se­ca ku­pi­la fir­mu „Viv la­bo­ra­to­ri­ja”, spe­ci­ja­li­zo­va­nu za is­tra­ži­va­nja u obla­sti ve­štač­ke in­te­li­gen­ci­je. (Tanjug)