Nemačka poklonila „dačije" MUP-u Srbije
30. 11. 2016. 11:28
Новим возилима ће се патролирати дуж границе Србије и Бугарске (Фото Танјуг/Зоран Жестић)
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović i nemački ambasador u Beogradu Aksel Ditman su potpisali protokol o primopredaji donirane opreme, na osnovu kojeg je Nemačka poklonila graničnoj policiji Srbije četiri terenska vozila „dačija”.
Imamo izvranrednu saradnju sa Ministarstvom unutrašnjih poslova i graničnom policijom u okviru izbegličke krize, prema čijem rešavanju se Beograd odgovorno odnosio, što smo pratili sa projektima vrednim četiri miliona evra, rekao je Ditman.
Fonet