Vojvodina u Semberiji

13. 12. 2016. 17:36

Са сајма „Дани Војводине” у Бијељини (Фото ТО Војводине)

Uz čardaš ili tamburaše, na nekom salašu, u restoranu ili hotelu, kusajući gulaš, šnenokle, štrudlu... ovako idealan provod novogodišnjeg odmora zamišljaju stanovnici najveće srpske ravnice. Turističku ponudu za predstojeće praznike oni su predstavili u srcu Semberije, u Bijeljini, na sajmu „Dani Vojvodine”.

Direktorka Turističke organizacije Vojvodine Nataša Pavlović objasnila je da je Bijeljina drugi domaćin manifestacije „Dani Vojvodine”, posle Temišvara, precizirajući da gosti gradova na severu Srbije najčešće dolaze iz regiona, dok se oni iz Bosne i Hercegovine dugi niz godina nalaze u prva tri mesta po posetama. Sajam kao ovaj prava je prilika da se naši susedi upoznaju sa raznolikim lepotama ravnice, pa su tako štandove na manifestaciji imali gradovi poput Vršca, Zrenjanina, Iriga, Sremske Mitrovice, Novog Sada... Šesnaest destinacija predstavilo se Semberijcima kroz brojne turističke brošure, gastro vodiče, pamflete za bicikliste... Izlagani su i štrikani odevni predmeti, hekleraj, vezeni kumovski peškiri koji se i danas koriste na sremačkim svadbama, a posetioci su se mogli zasladiti i kulinarskim remek-delima Sosa – štrudlama i kiflicama...

– Do sada smo pojedinačno posećivali sajmove turizma po svetu, ali smo došli do zaključka da je funkconalnije da objedinjenu vojvođansku ponudu predstavljamo na posebno osmišljenim događajima. Sledeće godine smo planirali da se na ovaj način promovišemo i u Istri, Beču, Segedinu i Osjeku – rekla je Pavlović.

Bijeljina se pokazala kao dobar domaćin, a sajam je posetio i dugogodišnji gradonačelnik Mićo Mićić, kao i predstavnici ovdašnje turističke organizacije koji su goste iz Srbije poveli u šetnju i predstavili im i znamenitosti svog grada.