„Elektra" u nacionalnom teatru

25. 12. 2016. 07:03

(Фото: Vicencio)

Predstava „Elektra” po tekstu Danila Kiša, u režiji Ive Milošević biće premijerno izvedena večeras u 20.30 sati  na sceni „Raša Plaović” Narodnog pozorišta u Beogradu. Scenograf je Gorčin Stojanović, kostimograf Boris Čakširan, kompozitor Vladimir Pejković.
U ovoj antičkoj drami koja priča o bratu i sestri koji ubijaju majku sveteći se tako za smrt oca igraju Nada Šargin kao Elektra, Marko Janketić u liku Oresta, Dušanka Stojanović Glid kao Klitemnestra. Tu su i Pavle Jerinić, Aleksandar Đurica, Branko Jerinić, Darko Tomović i mladi glumci Mina Nikolić, Bojana Đurašković, Joakim Tasić, Stefan Radonjić.