Virtuozi violine u „Gvarnerijusu"

26. 12. 2016. 22:47

Уки Оваскаинен, Наталија Младеновић, Сара Беговић и Милош Стевановић (Фото: Мики Величковић)

Peti ciklus koncerata „FMU i ,Gvarnerijus’ nagrađuju” u Centru lepih umetnosti Jovana Kolundžije završen je programom dvoje budućih virtuoza violine, rođenih 1997. godine.

Miloš Stevanović izveo je kompozicije Mocarta i Vaksmana, uz klavirsku saradnju korepetitora prof. Natalije Mladenović. Sara Begović i pijanista Uki Ovaskainen svirali su Bramsovu „Sonatu za violinu” i „Varijaciju originalne teme” Vijenjavskog.