Stigla Nova godina u Australiju

31. 12. 2016. 14:37

Уз спектакуларни ватромет стигла је Нова година у Аустралију. (Фото Ројтерс)

SIDNEJ - Uz spektakularni vatromet stigla je Nova godina u Australiju.

Više od milion ljudi dočekalo je Novu godinu uz vatromete koji su bili posvećeni pevačima Princu i Dejvidu Bouviju.

Sedam tona vatrometa lansirano je sa luke, u obliku Saturna, meseca i zvezda kao omaž Bouvijevoj pesmi „Spejs oditi” (Space oddity), kao i omaž pevaču Princu, koji su preminuli u 2016. godini.

AP je ranije naveo da će na dužnosti biti oko 2.000 policajaca – prenosi Tanjug.