„Detroit" u Ateljeu 212
(Фото Атеље 212)
Satirična komedije „Detroit” savremene američke autorke Lize D’Amur biće premijerno izvedena u četvrtak uveče, 9. februara, u 20.30 sati na sceni „Petar Kralj” Ateljea 212. Predstavu je režirao filmski režiser Oleg Novković kome je ovo pozorišni prvenac. Delo je prevela Milena Trobozić Garfild, dramaturg je Dimitrije Kokanov, scenograf Marija Jeftić, a kostimograf Dragica Laušević
Komedija „Detroit” donosi sliku razočarane Amerike, ljudi koji su izgubili posao, koji su na opijatima jer su bez nade i koji žive na virtuelnim sajtovima. Reč je o dramskom tekstu koji je bio u užem izboru za Pulicerovu nagradu 2010. godine, a koji je imao premijeru u čuvenom čikaškom pozorištu „Stepski vuk”. U glumačkoj ekipi su: Ivana Vuković, Jovana Stojiljković, Uroš Jakovljević, Dejan Dedić i Erol Kadić.