„Šestica" Barselone, Lajpcig posustaje

11. 02. 2017. 20:44

Суарез и Нејмар (Фото Ројтерс/Винсент Вест)

U 25. kolu Premijer lige Mančester junajted je savladao na „Old Trafordu” ekipu Votforda s 2:0. „Crveni đavoli” su do vođstva došli u 32. minutu, kada je na asistenciju Marsijala strelac bio Haun Mata. Ovim rezultatom završen je prvi deo, a promene nije bilo sve do isteka sata igre. Ovog puta Marsijal je sproveo loptu u mrežu, a tu priliku mu je omogućio Zlatan Ibrahimović. Bila je ovo druga uzastopna pobeda za izabranike Žozea Morinja, a ukupno 13. u prevenstvu.

U Prvenstvu Španije Barselona je na gostovanju ostvarila ubedljiv trijumf, pošto je bila bolja od Alavesa sa 6:0. Ova dva kluba sastaće se 27. maja u finalu Kupa Španije.

Mrežu novajlije u Primeri načeo je Barselonin napadač Luis Suarez u 37. minutu, kada je iskoristio asistenciju Vidala. Rezultat prvog dela postavio je Nejmar pet minuta pre odlaska na odmor.

Katalonci su svoju nadmoć nastavili da pokazuju i u nastavku, a novo vođstvo omogućio im je Lionel Mesi u 59. minutu. Na 4:0 povećao je Aleksis autogolom četiri minuta kasnije, a u narednih 120 sekundi četa Luisa Enrika dva puta je zatresla mrežu. Prvo je Rakitić naterao gomalana Alavesa da peti put vadi loptu iz mreže, a konačan rezulatat postavio je Suarez svojim drugim golom na meču. Ubedljiva pobeda aktuelnog španskog šampiona ostala je u senci povrede koju je Aleis Vidal zaradio u finišu meča, kada je polomio skočni zglob. U startnoj postavi Alavesa bila su dva srpska fudbalera Aleksandar Katai i Nenad Krstičić .

Vodeći tim Bundeselige Bajern je tek na samom kraju meča uspeo da slomi otpor Ingolštata, pošto mu je za 60 sekundi dao dva gola. Sve je delovalo da će podela bodova biti ishod ovog susreta, ali su Bavarci u poslednjem minutu meča uspeli da dođu do pogotka. Toni Kros je proigrao Vidala, koji je takoreći obezbedio tri boda svom timu. Da ovo ne bude minimalna pobeda potrudio se Roben, koji se u prvom minutu nadoknade upisao u listu strelaca.

Najveće iznenađenje u evropskom fudbalu ove sezone izgleda da posustaje. Fudbaleri Lajpciga poraženi su napustili svoju „Red Bul arenu”, pošto ih je Hamburger porazio sa 3:0. Ovo je drugi uzastopni poraz izbranika Ralfa Hasenhutla, odnosno četvrti od početka sezone. Gosti su poveli u 18. minutu preko Papadopulosa, a vođstvo od 2:0 imali su posle 24. minuta igre, a to im je omogućio Valas. Rezultat se nije menjao sve do trećeg minuta nadoknade, a onda je Hunt stvaio tačku na trijumf Hamburgera. Asistent kod sva tri gola bio je Nikolaj Miler, a srpski fudbaler Filip Kostić proveo je 83. minuta u igri.