Nastavljaju se protesti u Bukureštu

12. 03. 2017. 23:28

Са демонстрација почетком фебруара у Румунској престоници (Фото Ројтерс / О. Г.)

BUKUREŠT – Oko 2.000 građana okupilo se večeras u rumunskoj prestonici Bukureštu u znak podrške borbi protiv korupcije.

Demonstranti su se okupili ispred zgrade Vlade, a onda su marširali prestonicom noseći rumunske zastave i uzvikujući „Ostavka”, „Nećemo se predati” i „Lopovi”, prenosi AP.

Večerašnji protest samo je nastavak ogromnih protesta organizovanih nakon što je vlada usvojila uredbu o dekriminalizaciji pojedinih slučajeva korupcije, koja je kasnije povučena. (Tanjug)