Prva pobeda „crno-belih"

22. 03. 2017. 20:38

(Фото ВК Партизан)

U Hanoveru se pobeda izmigoljila Partizanovim vaterpolistima iz ruku, pa su na nju u ovoj Ligi šampiona čekali dok im nemački tim nije došao u goste. Danas, na Banjici, „crno-beli” su već u prvoj četvrtini stekli prednost, koju nisu ispuštali do kraja – 13:9 (6:2, 3:2, 3:3, 1:2).

Već posle 1:1 naš prvak je nametnuo igru i izrešetao mrežu dugogodišnjeg nemačkog reprezentativca Konga, kojem je život u prvoj četvrtini zagorčao Drašović s tri gola. Gosti, s mnogo stranaca u timu, došli su k sebi tek pred kraj tog dela igre kada je Sekulić smanjio na 6:2.

U nastavku susreta Partizan nije bio tako silovit kao na početku, ali nije dopustio nijednog trenutka da se suparnik ponada u preokret. Hanover se najbliže primakao na tri gola razlike (6:3, 7:4 i 10:7).

Ali, „crno-beli” bi odmah posle toga odmicali čak i na pet golova preimućstva (9:4, 10:5, 12:7). Toliko vođstvo je naš predstavnik u Ligi šampiona imao do tri sekunda pre kraja (13:8), kada je Vinkelhorst postavio konačan rezultat (13:9).

Bazen: Banjica. Gledalaca: 150. Sudije: Kun (Mađarska) i Galindo (Španija). Isključenja: Partizan 11(4), Hanover 4(1). Penali 1(1).

PARTIZAN: Dobožanov, Lukić 1, Radanović, Repanović 2, Lazić 1, Manojlović, Drašović 4(1), Vučinić, Jakšić, Tanasković 3, Stojanović 1, M. Janković 1, Belopavlović. Trener: Milenković.

HANOVER: Kong, Balatoni, Bukovski 1, Herman, Dar. Brguljan 5, Radović, Jokić, Vinkelhorst 2, Sekulić 1, Estrani, Tkač, Taplik, Sučić. Trener: Sehafer.