„Resavica" bez prvog čoveka

20. 04. 2017. 21:10

У руднику „Ресавица” ископа се 580.000 тона угља годишње (Фото З. Глигоријевић)

Resavica – Posle hapšenja Stevana Dželatovića, v. d. direktora JP PEU „Resavica”, koje čini devet rudnika sa podzemnom eksploatacijom u Srbiji, kompanijom niko ne rukovodi.

Hijerarhijski gledano, prvi čovek je Slobodan Kokerić, izvršni direktor za tehničke poslove.

– Ja sam samo prvi među jednakima. Tačnije, vodim deo koji je u vezi sa tehnikom. Druga ovlašćenja nemam. O tome ko će rukovoditi firmom trebalo bi da odluči Ministarstvo rudarstva, koje bi trebalo i da odluči ko će da dođe na čelo kompanije – kaže Kokerić za „Politiku”.