Zvezda nadomak finala Kupa Srbije
(Фото Фонет)
Fudbaleri Crvene zvezde nalaze se nadomak od plasmana u finale Kupa Srbije, prvog posle pet godina, nakon pobede u prvom polufinalnom meču protiv Čukaričkog – 1:4 (1:4). „Crveno-beli“ su i treći put ove sezone savladali ekipu sa Banovog brda, a pitanje pobednika su rešili već u prvom delu susreta kada su u razmaku od 27 minuta postigli četiri pogotka. Oni su juče odigrali najbolje poluvreme u nastavku sezone, a mogli su i ubedljivije da trijumfuju pošto su u prvom poluvremenu uputili čak 11 udaraca u okvir gola protivnika.
Domaća ekipa je na početku meča imala dve solidne prilike iz kojih je mogla da dođe do vođstva. Najpre je Kajević u osmom minutu, nakon dodavanja Obradovića, ušao u kazneni prostor, ali je njegov šut izblokirao Frimpong. Dva minuta kasnije Ožegović je šutirao sa ivice šesnaesterca, međutim, lopta je posle njegovog udarca završila iznad prečke.
Zvezda je mogla da povede u 12. minutu kada je posle centaršuta Kange Đurić, u nameri da interveniše, umalo postigao autogol. Do vođstva je, ipak, došla samo minut kasnije. Kanga je izveo korner, a lopta je nakon loše intervencije domaćih igrača došla do Anđelkovića. Levi bek ju je uputio do Le Taleka koji je glavom, sa ivice peterca, savladao Petrića. Plavšić i Slavoljub Srnić su propustili dobre šanse da dupliraju prednost svog tima, ali za razliku od njih Boakje je bio precizan u 19. minutu. Plavšić je prošao po desnoj strani, proigrao je Petkovića koji je ušao u kazneni prostor. On je odlično uposlio usamljenog Boakjea koji je sa pet metara bio precizan.
Zvezda je u 33. minutu povela sa 3:0. Plavšić, kome je i pripisan pogodak, je uputio loptu ka saigračima u šesnaestercu, a Ožegović je u pokušaju da interveniše poslao loptu u mrežu svog tima. Šest minuta kasnije gost je stekao velika četiri gola prednosti. Juče odlični Plavšić je prošao po desnoj strani, proigrao je Boakjea koji se nalazio u petercu, a internacionalac iz Gane je iz neposredne blizine postigao svoj drugi gol na susretu.
Čukarički je do kraja prvog poluvremena uspeo da smanji rezultat i koliko-toliko vrati nadu da može da preokrene rezultat u ovom dvomeču i da izbori plasman u finale. Ožegović je sa ivice šesnaesterca proigrao Sašu Jovanovića koji je ostao sam na šest-sedam metara od gola protivnika pa je bez problema pogodio mrežu rivala.
Minut kasnije „crveno-beli“ su mogli i do petog pogotka kada je lopta nakon šuta Kange prvo pogodila prečku, a zatim i stativu.
Jevtić je posle samo 15 sekundi igre u nastavku izašao sam pred Manojlovića, ali je golman Zvezde uspeo da odbrani zicer. Domaćin je zaigrao bolje u drugom poluvremenu, a priliku da smanje prednost imali su i nakon sat vremena igre kada je Bojić uputio udarac sa distance. Međutim, Manojlović je loptu izbacio u korner. Poslednju šansu za domaću ekipu propustio je Jevtić sedam minuta pre kraja kada je Manojlović dobro intervenisao nakon šuta napadača „belo-crnih“.
Stadion Čukaričkog. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas). Strelci: 0:1 Le Talek (12), 0:2 Boakje (19), 0:3 Plavšić (33), 0:4 Boakje (39), 1:4 Jovanović (41). Žuti kartoni: P. Jovanović (Čukarički), Frimpong (Crvena zvezda).
ČUKARIČKI: Petrić 5, P. Jovanović 5, Đurić 5, Lagator 5, Bogosavac 5, D. Srnić 5,5, Obradović 5 (od 46. Kopitović 6), Bojić 6, Kajević 5 (od 46. Jevtić 6), S. Jovanović 6 (od 64. Radonjić -), Ožegović 6,5. Trener: Lalatović.
CRVENA ZVEZDA: Manojlović 7, Petković 7,5, Frimpong 7 (od 69. Poletanović -), Al. Luković 7, Anđelković 7,5 (od 65. Ristić -), Donald 7,5, Le Talek 7,5, Plavšić 8,5, Kanga 7,5 (od 75. Adžić -), S. Srnić 7,5, Boakje 8. Trener: Božović.
„Crveno-beli“ ponovo u Gračanici
Crvena zvezda će 23. maja, treću godinu uzastopno, posetiti Gračanicu gde će u sportskom centru „Dragan Džajić“ odigrati prijateljsku utakmicu sa istoimenim klubom. Sav prihod od humanitarnog meča biće namenjen porodilištu bolnice u Gračanici u kom se rađa dosta dece, ali su uslovi dosta loši.