​Na prodaju i tlo pod nogama

Ivana Albunović

06. 05. 2017. 22:00

Penkalo kojim je potpisan SSP između Srbije i Evropske unije kao eksponat navodno se još čuva u vitrinama Ministarstva spoljnih poslova. Tim čuvenim nalivperom Božidar Đelić, tadašnji vicepremijer, u aprilu 2008. potpisao je sporazum po kome se naša država obavezala da će od 1. septembra 2017. godine omogućiti stranim državljanima i firmama da kupuju zemlju (i sve druge nepokretnosti) pod jednakim uslovima kao i građani Srbije.

Od tada, punih devet godina traje polemika o prodaji zemlje strancima. Sporazum za koji se verovalo da Srbiji sigurno otvara vrata Evrope zapravo ih je samo odškrinuo. Ali su zato naše kapije ostale širom otvorene.

Dragan Stojanović