U „Goši" prekidaju štrajk
Радници фабрике шинских возила поново се враћају на посао (Фото Танјуг)
Smederevska Palanka – Radnici Fabrike železničkih vozila „ Goša“ iz Smederevske Palanke, koji štrajkuju već 43 dana, uskoro bi trebalo da se vrate u pogone. Ovakav ishod proizvod je jučerašnjeg dogovora između bivših vlasnika „Goše” i predstavnika Vlade Srbije, saznaje „Politika”. Radnicima bi već danas trebalo da bude uplaćeno po 65.000 dinara, a dodatnih 25.000 po zaposlenom, za nedelju dana.
Razlika do 650.000 ili 700.000, koliko se duguje svakom radniku, biće isplaćena na 16 mesečnih rata, počev od 1. juna. Država se, navodno, obavezala da radnicima „Goše” poveže radni staž, s tim što će vlasnici fabrike hipotekom od pet miliona evra garantovati isplatu duga za penziono i socijalno u narednih pet godina, na koliko im je odobren reprogram.