Okamenjeni u kraju istorije
(Душан Лудвиг)
Osnovna teza u kolumni Boška Jakšića objavljenoj u ,,Politici” 12. maja je upravo Ćosićeva. Albanci su problem, hvala Bogu što nam četvrtina parlamenta nije albanska, jer bi nas zadesila sudbina Makedonije. Srećom, sugeriše kolumnista, mi smo se bede rešili, pa samo hrabro to sebi treba da priznamo i zbacimo breme prošlosti. Da odustanemo od, kako Jakšić posprdno kaže u stilu titoističkih komesara, ,,nemanjićkog suvereniteta… okađeni tamjanom verni omerti preambule” i nametanja ,,političarima da se liturgijski drže ruskog veta”, već da se bavimo ,,stvaranjem savremene funkcionalne države”.
Institut za evropske studije
CEO TEKST SAMO U ŠTAMPANOM I DIGITALNOM IZDANjU