Prolećni studentski humanitarni bal

18. 05. 2017. 08:18

Најбољи студенти из Србије на Белом двору (Фото Ж. Јовановић)

S namerom da podseti na značaj pravih vrednosti i lepih manira, Studentska konferencija univerziteta  organizovala je Prolećni studentski bal koji je okupio najbolje studente iz Srbije.

Bal održan je na Belom dvoru pod pokroviteljstvom Fondacije za obrazovanje  Aleksandra Karađorđevića. Program je nosio naziv „Budi tu!” i organizovan je u partnerstvu sa prvom specijalizovanom dobrotvornom organizacijom „Belhospis”.

Cilj manifestacije je obnova tradicije studentskih balova i upoznavanje akademaca sa problemima sa kojima se mnogi od njih susreću. Ovogodišnji bal imao je humanitarni karakter. Saradnja je ostvarena sa „Belhospisom” radi podrške njihovoj nameri da izgrade prvi stacionarni hospis u Srbiji.

Tokom trajanja bala prikupljan je i novac, a u narednom periodu kutije za dobrovoljne priloge biće postavljene na osam univerziteta i 52 fakulteta širom zemlje.