Papa, Batistuta i polovnjaci
Плакат за продају „југа” у САД пре три деценије
Kada je papa Franja je septembra 2015. došao u prvu posetu SAD, automobilom „fijat 500L” dovezao se u diplomatsku misiju Vatikana u srcu Vašingtona. Papu su u „papamobilu” proizvedenom u Kragujevcu vozili ulicama Vašingtona, gde su ga pozdravili građani prestonice.
Ispred i iza pratila su ga dva ogromna blindirana džipa u povorci vozila. Mediji su protumačili da je korišćenjem skromnijeg automobila papa istakao svoju jednostavnost i konzervativizam, kao i odbijanje potrošačkog načina života. Iako šef države Vatikan, papa je, hteo to namerno ili ne, napravio veliki marketinški dobitak za italijanski koncern u svetu. Doduše, malo ko je spomenuo da se taj 500L, šporetasti automobil, pravi u Srbiji, ali je zato njegova prodaja jedno vreme živnula u SAD.
CEO TEKST SAMO U ŠTAMPANOM I DIGITALNOM IZDANjU