Vučić i Volodin: Možemo da produbimo saradnju

Nikola Belić

05. 06. 2017. 15:15

Председник Вучић са Вјачеславом Володином (Фото Танјуг/Д.К.)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je u ponedeljak, prilikom sastanka sa predsednikom Državne dume Federalne skupštine Ruske Federacije Vjačeslavom Volodinom, da je zvanični Beograd ponosan na odnose Srbije i Rusije, koji su, kako je ocenio, najbolji u savremenoj istoriji. „Mi gajimo iskrene odnose prema Ruskoj Federaciji i ponosimo se našim prijateljstvom. Srbija je mala zemlja, ali je umela da sačuva svoju nezavisnost. Hvala Ruskoj Federaciji što nije na nas vršila pritiske i što nije podržala prijem takozvanog Kosova u Unesko”, istakao je Vučić.

Volodin je predsedniku Srbije zahvalio na svemu što radi na jačanju odnosa dve države i naglasio da dva parlamenta ostvaruju uspešnu saradnju na bilateralnom planu. O tome, kako je dodao, svedoči i drugo zasedanje Komisije za saradnju između Narodne skupštine Republike Srbije i Državne dume Ruske Federacije, održano u ponedeljak. Dvojica zvaničnika razgovarali su o saradnji na ekonomskom planu i nastupu na trećem tržištu u namenskoj industriji, kao i o izgradnji infrastrukture. „Republika Srbija će raditi na jačanju privredne saradnje sa Rusijom, kako bismo iskoristili pogodnosti koje pruža Sporazum o slobodnoj trgovini”, istakao je Vučić, saopštila je služba za informisanje predsednika republike.