„Moj doktor" i ja
(Фото Д. Јевремовић)
Opšte je poznata stvar da, po zdravstvenim statistikama, Srbija zauzima prilično lošu poziciju na regionalnim i evropskim listama. Nivo sprovođenja preventivne zaštite od različitih oboljenja veoma je nizak, procenti smrtnosti usled kasnog otkrivanja teških bolesti veoma visoki, a broj ljudi koji svakodnevno obolevaju ili umiru usled loših uslova života, slabe informisanosti i dostupnosti lekarske brige sve su veći.
U cilju popravljanja ove sumorne slike (tako je barem rečeno) pre nekoliko godina uveden je sistem „moj doktor“, koji je trebalo da doprinese uspostavljanju bliskog i nadasve humanizovanog odnosa između pacijenta i njegovog izabranog lekara.
Naučni savetnik u Etnografskom institutu SANU
CEO TEKST SAMO U ŠTAMPANOM I DIGITALNOM IZDANjU