Zbog manjka autobusa GSP ustupa privatnicima „potez 500"

14. 06. 2017. 23:15

Најстарија возила моћи ће да имају 13 година (Фото Р. Крстинић)

Žitelje Ostružnice, Sremčice, Resnika, Rušnja, Ripnja, Velike Moštanice, Umke, Orlovače, Železnika, Rucke, uskoro će prevoziti neko od privatnih prevoznika, a ne GSP „Beograd”.

Za 12 linija takozvanog poteza 500 (linije: 503, 504, 511, 512, 521, 531, 532, 533, 534, 551, 552, 553) i linije 91 i 92 trebalo bi da bude upućen poziv za javno-privatno partnerstvo na deset godina, a taj ugovor biće „težak” oko 11.330.000.000 dinara sa PDV-om.

Zeleno svetlo za ovaj posao treba da daju odbornici Skupštine grada koji najpre moraju da usvoje konačnu odluku.