Srbija u doba Jure
(Никола Костандиновић)
Imam puno saosećanje prema radnicima ,,Jure“ – neki primeri kršenja prava zaposlenih u Nišu i Leskovcu istovremeno su i žalosni i jasni, tako da oko njih nema polemike – ali zato nemam nikakvog razumevanja za one koji ovaj fenomen samo kritikuju. Posebno me nervira kada kritičari dolaze iz obrazovnog sistema. Kao neko ko se već godinama oglašava u ,,Politici“, i to prevashodno u vezi s problemima u visokom obrazovanju, sasvim mirne savesti odbijam da se verbalno zgražavam nad time što u Srbiji postoje strane investicije poput ,,Jure“. Zato, na pitanje: ,,Da li će Srbija zaista postati samo jeftino tržište radne snage?”, spremno odgovaram: ,,Neće, Srbija to već jeste!”.
Redovni profesor Rudarsko-geološkog fakulteta, dopisni član SANU
CEO TEKST SAMO U ŠTAMPANOM I DIGITALNOM IZDANjU