Nikako do mosta preko Save u Gradiški

Mladen Kremenović

01. 07. 2017. 21:01

Аутопут Бањалука – Градишка (Фото: Аутопутеви РС)

Od našeg stalnog dopisnika
Banjaluka – Vlastima u Republici Srpskoj već šestu godinu nikako ne polazi za rukom da premoste reku Savu, kako bi auto-put Banjaluka–Gradiška, završen još 2011. godine, uvezali sa auto-putem Beograd–Zagreb i time glavni grad RS infrastrukturno povezali sa ostatkom Evrope i sveta.

Doduše, početak izgradnje mosta na reci Savi kod Gradiške najavljuje se bezuspešno iz godine u godinu, ali stiče se utisak da vlastima u Hrvatskoj uvek ponešto nenadano iskrsne i ispreči se u započinjanju poslova na izgradnji mosta na najprometnijem graničnom prelazu u celoj BiH, to jest u Gradiški, zbog čega je ovaj posao i Brisel prepoznao kao važan.