Zakon o energetici ne treba menjati

Jasna Petrović-Stojanović

01. 07. 2017. 20:39

Једна од девет биоелектрана у Србији у Алибунару (Фото: Удружење биогас)

Udruženje za biogas Srbije uputilo je pismo Ministarstvu energetike s molbom da se ne menja aktuelan Zakon o energetici u delu obnovljivih izvora energije. Inače, izmene je nedavno zatražila Energetska zajednica uz objašnjenje da se time domaće zakonodavstvo usklađuje s Evropskom unijom.

U obrazloženju udruženja, koje za cilj ima podsticanje razvoja biogasnog tržišta u Srbiji i obnovljivih izvora energije, navodi se da uvođenje ovih mera ne bi bio dobar potez za Srbiju i razvoj zelene energije.