Nova vlada i penzioneri

05. 07. 2017. 10:00

За премијерку верују да је способна, вредна и предузимљива (Фото Д. Јевремовић)

Predsednički izbori su svojim ishodom doveli do toga da se na početku leta izglasa novi premijer i nešto veća vlada. Šta sada pričaju i očekuju penzioneri, zanimljivo je znati. Nije naodmet i po tome se ravnati, pogotovu što deo penzionerskog naroda upućuje uljudne kurtoazne čestitke i ističe da nema ništa protiv vlade i njenih članova – ako se radi po Ustavu, položenoj zakletvi i za dobrobit Srbije i njenih građana.

Ipak, pretpostavka je da će vlada nastaviti sa ekstremnom neoliberalnom politikom koja se zasniva na interesima vlasnika kapitala i prioritetima poverilaca. Uz sve kontroverze oko premijera, kod upućenijih penzionera preovladava očekivanje da će politički voluntarizam biti ublažen stručnim pristupom, a bar deo slepe birokratske prisile relativizovan promišljenijim potezima. I da će falširanje socijalnog dijaloga, delimično i pod pritiskom EU, postepeno popuštati pred realnim opasnostima od građanskog nezadovoljstva.

Penzioner iz Beograda

CEO TEKST SAMO U ŠTAMPANOM I DIGITALNOM IZDANjU