Pucnjava u Smederevu usred dana
(Фото Раде Крстинић)
Smederevo – U strogom centru Smedereva oko podneva dogodila se prava filmska oružana potera. U pucnjavi, za koju se ispostavilo da je najverovatnije obračun dvojice Smederevaca s kriminalnim dosijeom, teško su povređeni T. A (1955) i N. J. (1969).
Policija je saopštila da je u Ulici Vuka Karadžića oko 12.30 sati T. A. ispalio iz pištolja više hitaca u N. J., nakon čega je pokušao da izvrši samoubistvo.
Obojica povređenih prevezena su u bolnicu u Smederevu, odakle su posle pružene prve pomoći prebačena u Urgentni centar u Beogradu.
Prema rečima očevidaca, pucnjavi je prethodila jurnjava, a osumnjičeni je hice ispalio u neposrednoj blizini Tehničke škole. Kako je reč o frekventnoj ulici u gradu, nekoliko građana našlo se baš na mestu gde se odigrala pucnjava, a bilo je i prolaznika.
Nezvanično, obojica su već osuđivani. Napadač je odležao zatvorsku kaznu zbog nedozvoljenog držanja oružja, a policiji je poznat petnaestak godina. N. J. je osuđivan za nekoliko krivičnih dela nasilničkog ponašanja. U leto 2008. godine hapšen je zbog prinude koju je vršio u ugostiteljskim objektima u Smederevu.