„Bizmark" doplovio u Vršac

30. 07. 2017. 20:35

Петер поред свог „бизмарка” (Фото Ј. Даниловић)

Vršac – Kada su se, pre četiri godine, iz Nemačke u Vršac doseljavali Peter Hans Huber (74) i njegova supruga Biljana, Banaćanka rodom, nisu ni pomišljali da to učine bez bojnog broda „bizmark”.

Reč je o maketi veličine dva i po metra (razmera 1:100), koju je tri godine strpljivo gradio ovaj penzioner, a uzor mu je bilo borbeno plovilo verovatno najpoznatije u toku Drugog svetskog rata, koje je od samog porinuća bilo na meti Britanske kraljevske ratne mornarice.