Školujemo diplomate bez poznavanja protokola
20. 08. 2017. 21:44
Гардисти ВС и црвени тепих – по протоколу (Фото А. Васиљевић)
Da li je moguće da neko ko se školuje za diplomatu ne poznaje diplomatski protokol? Zvuči čudno, ali odgovor je – da. Ni na jednom ovdašnjem državnom univerzitetu ne postoji poseban predmet posvećen savladavanju obaveznih diplomatskih pravila.
Jedino mesto gde se uče ove norme jeste Diplomatska akademija Ministarstva spoljnih poslova – zatvorena institucija namenjena isključivo edukaciji onih koji su već stupili u profesionalnu diplomatsku službu unutar MSP-a.