Školujemo diplomate bez poznavanja protokola

Dimitrije Bukvić

20. 08. 2017. 21:44

Гардисти ВС и црвени тепих – по протоколу (Фо­то А. Ва­си­ље­вић)

Da li je moguće da neko ko se školuje za diplomatu ne poznaje diplomatski protokol? Zvuči čudno, ali odgovor je – da. Ni na jednom ovdašnjem državnom univerzitetu ne postoji poseban predmet posvećen savladavanju obaveznih diplomatskih pravila.

Jedino mesto gde se uče ove norme jeste Diplomatska akademija Ministarstva spoljnih poslova – zatvorena institucija namenjena isključivo edukaciji onih koji su već stupili u profesionalnu diplomatsku službu unutar MSP-a.