Dimitrov: Nismo dali nalog za prisluškivanje

Milenko Pešić

22. 08. 2017. 22:00

Никола Димитров (Фото Бета/АП) и Ивица Дачић (Фото Танјуг)

Na prozivke Beograda o ofanzivnom obaveštajnom delovanju prema srpskim institucijama, ministar spoljnih poslova Makedonije Nikola Dimitrov juče je poručio da makedonska vlada nije prisluškivala srpske institucije i zvaničnike. „Niti smo imali nameru, niti smo dali nalog za prisluškivanje”, rekao je Dimitrov na konferenciji za novinare, prenosi Makfaks. Dimitrov je rekao da je u nedelju, nakon što je Srbija povukla osoblje iz ambasade u Skoplju, probao da razgovara sa šefom srpske diplomatije Ivicom Dačićem, ali da nije uspeo da ga dobije i da se nada će danas ostvariti kontakt. Jedina ofanziva koju je preduzela Vlada Makedonije, naglasio je Dimitrov, jeste ofanziva prijateljstva na Balkanu.