U Pirotu voda neispravna za piće
01. 09. 2017. 20:07
(Фото Д. Јевремовић)
Pirot - Zavod za javno zdravlje u Pirotu saopštio je danas da je voda iz gradskog vodovoda u Pirotu neispravna za piće i pozvao stanovništvo da se vodom za piće snabdeva iz cisterni ili da kupuje flaširanu vodu.
Kako se navodi u saopštenju Zavoda, od 12 uzoraka vode uzetih 28. avgusta osam je bilo bakteriološki neispravno dok su četiri bila ispravna. Gradski vodovod trenutno radi na postavljanju cisterni ali i na utvrđivanju detalja i razloga zbog kojih je došlo do neispravnosti vode. (Tanjug)