Sedamdeseta sezona „Kola"
Национални ансамбл на сцени Установе културе „Влада Дивљан” (Фото: Иван Милутиновић)
Nacionalni ansambl „Kolo” priredio je svečani koncert na sceni Ustanove kulture „Vlada Divljan” povodom početka svoje sedamdesete sezone. Osim što su čuvari našeg nasleđa, tradicije i kulture, ovi umetnici su tu da bi spojili sve to što se menja i sve to što treba da ostane isto.
– Mi smo veza između prošlosti i budućnosti – kazao je Vladimir Dekić, direktor „Kola”. On je podsetio da je ansambl okrenut onome što dolazi i da ide u susret novom što komunicira sa ljudima na nivou koji prevazilazi razlike u godinama, poreklu ili nacionalnoj pripadnosti.
Mnogobrojna publika imala je priliku da uživa u bogatom programu i živopisnoj koreografiji. Igrom i pesmom dočarani su i mnogi narodni običaji kojima se prikazuju svetkovine, obeležava dolazak proleća, prose devojke, dočekuju svatovi…