Niko neće „Sava centar"
Фото Драган Јевремовић
Najveći kongresni centar na Balkanu – „Sava centar” posle prvog neuspešnog tendera za javno-privatno partnerstvo za upravljanje i rekonstrukciju mogao bi ponovo da bude ponuđen investitorima. To je najavio gradonačelnik Siniša Mali koji je rekao da grad razmišlja da se poziv zainteresovanima ponovi još jednom kako bi se videlo da li je moguće pronaći partnera zainteresovanog da investira.
To, pokazalo se posle prvog tendera koji je propao sredinom godine, nisu ni Miškovićeva „Delta”, ali ni konzorcijum koji čine Aerodrom „Nikola Tesla”, „Beogradski sajam” i „Energoprojekt” koji su se kao potencijalni kandidati javili samo u prvoj fazi kada su se podnosile neobavezujuće ponude. Najverovatniji razlog za odustajanje ponuđača u kasnijoj fazi bila je promena konkursne dokumentacije.