Niko neće „Sava centar"

22. 09. 2017. 22:00

Фото Драган Јевремовић

Naj­ve­ći kon­gre­sni cen­tar na Bal­ka­nu – „Sa­va cen­tar” po­sle pr­vog ne­u­spe­šnog ten­de­ra za jav­no-pri­vat­no part­ner­stvo za upra­vlja­nje i re­kon­struk­ci­ju mo­gao bi po­no­vo da bu­de po­nu­đen in­ve­sti­to­ri­ma. To je na­ja­vio gra­do­na­čel­nik Si­ni­ša Ma­li ko­ji je re­kao da grad raz­mi­šlja da se po­ziv za­in­te­re­so­va­ni­ma po­no­vi još jed­nom ka­ko bi se vi­de­lo da li je mo­gu­će pro­na­ći part­ne­ra za­in­te­re­so­va­nog da in­ve­sti­ra. 

To, po­ka­za­lo se po­sle pr­vog ten­de­ra ko­ji je pro­pao sre­di­nom go­di­ne, ni­su ni Mi­ško­vi­će­va „Del­ta”, ali ni kon­zor­ci­jum ko­ji či­ne Aero­drom „Ni­ko­la Te­sla”, „Be­o­grad­ski sa­jam” i „Ener­go­pro­jekt” ko­ji su se kao po­ten­ci­jal­ni kan­di­da­ti ja­vi­li sa­mo u pr­voj fa­zi ka­da su se pod­no­si­le neo­ba­ve­zu­ju­će po­nu­de. Naj­ve­ro­vat­ni­ji raz­log za od­u­sta­ja­nje po­nu­đa­ča u ka­sni­joj fa­zi bi­la je pro­me­na kon­kurs­ne do­ku­men­ta­ci­je.