Posao u MUP-u za 150 studenata KPA
(Фото МУП Србије)
Potpredsednik vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović je uručio rešenja za prijem u radni odnos 150 diplomaca Kriminalističko-policijske akademije, saopšteno je iz MUP-a Srbije.
On je istakao da je ponosan što svake godine u redove policije dolaze ljudi sa Akademije i Centra za osnovnu policijsku obuku, jer se policija na taj način podmlađuje i u načinu razmišljanja. Stefanović je istakao da je Ministarstvo od početka godine zaposlilo oko 260 diplomaca Akademije i najavio da će takva praksa biti nastavljena i u budućnosti.
Diplomcima, koji će već od ponedeljka napraviti svoje prve korake u redovima policije, ministar je poručio da od njih očekuje da nastave da stalno rade na sebi i da unapređuju svoja znanja i veštine.
„Očekujem od vas da budete ispravni policajci, da poštujete zakon i da se trudite da vam dan ne prođe samo da bi prošao i da bi ste primili platu, već da u interakciji sa građanima pokažete da vam je iskreno stalo do ljudi. Ne sme da vam bude teško da se zaustavite pored prodavnice, na autobuskoj stanici i drugim mestima i upitate ljude kako su i da li imaju neki problem. Time pokazujete da ste zainteresovani za njihovu bezbednost“ rekao je Stefanović.
On je naveo da to mnogo govori o policajcu koji obavlja svoju dužnost, bez obzira u kojoj organizacionoj jedinici je zaposlen. „To govori o nama, o tome kakvi smo mi kao Ministarstvo i zato uvek imajte na umu da ste vi lice države. Policajac, vojnik, lekar, nastavnik ili učitelj za sve građane predstavljaju lice države“, poručio je Stefanović.