Stambene zgrade postaju stambene zajednice
Огласи су се већ појавили на аутобуским станицама (Фото Д. Мучибабић)
Manje od dva meseca je ostalo da se stambene zgrade registruju u stambene zajednice i izaberu upravnike, a sve su prilike da taj posao u prestonici neće biti okončan do 12. decembra kada ističe zakonski rok da se to učini. U opštinama tvrde da je slab odziv i da je manje od 15 odsto zgrada izabralo upravnike iz svojih redova bilo da su se tog posla prihvatili nekadašnji predsednici skupštine zgrade ili su birali profesionalnog upravnika – osobu koja je položila stručni ispit i upisana je u registar profesionalnih upravnika.
Zato se nadaju da će taj rok biti produžen i da će što manje zgrada dobiti prinudnu upravu koja sledi ako stanari ne uspeju da se dogovore oko podele vlasti pod svojim krovom.