Slaba premijera srpskih igrača
19. 10. 2017. 22:00
Дуел Јокића и Гобера на јучерашњем сусрету (Фото Ројтерс/Крис Никол)
Od četvorice srpskih košarkaša čiji su timovi juče startovali u novoj sezoni NBA, samo je Boban Marjanović imao, delimičnih, razloga za radost. Detroit je pobedio Šarlot bez njegove pomoći.
Bogdan Bogdanović je zbog lakše povrede propustio poraz Sakramenta kod kuće od Hjustona, a Nemanja Bjelica sa Minesotom poklekao u San Antoniju. No, dok ovi rezultati nisu iznenađenje, neočekivane probleme imao je Denver protiv Jute, dozvolivši domaćima seriju od čak 27:3 od poslednjeg minuta treće do sredine četvrte četvrtine (83:73 pa 86:100). „Džezeri” su završni period dobili sa 28:13, a na kraju imali „plus deset”.