U Nišu kao nekada

Toma Todorović

12. 11. 2017. 22:00

Лето у Нишу: једна од група страних туриста (Фото: Т. Тодоровић)

Po­sle go­di­na i de­ce­ni­ja stag­na­ci­je, po­sled­njih ne­ko­li­ko go­di­na Niš be­le­ži iz­u­zet­ne re­zul­ta­te u obla­sti tu­ri­zma. U ovoj 2017. po­seb­no jer je pre­ma zva­nič­nim po­da­ci­ma Re­pu­blič­kog za­vo­da za sta­ti­sti­ku Sr­bi­je, za­ključ­no sa 31. ok­to­brom, u gra­du na Ni­ša­vi bo­ra­vi­lo čak 81.220 stra­nih i do­ma­ćih tu­ri­sta. To je u od­no­su na isti pe­ri­od u 2016. čak 35 od­sto vi­še go­sti­ju u Ni­šu, a u od­no­su na pre ra­ni­je čak če­ti­ri i pet pu­ta vi­še.

U Tu­ri­stič­koj or­ga­ni­za­ci­ji Niš (TON), me­đu­tim, ni­su iz­ne­na­đe­ni ova­kvim po­ra­stom bro­ja go­sti­ju, re­kao je za „Po­li­ti­ku” di­rek­tor Uroš Par­lić.