Protestna šetnja radnika pošte

22. 11. 2017. 19:24

Зграда Главне поште у Београду (Фото Д. Јевремовић)

Maršrutom od Takovske 2, preko Brankovog mosta do Ušća i nazad večeras je u Beogradu održana protestna šetnja Samostalnog sindikata poštanskih radnika. Učesnici protesta okupili su se ispred Glavne pošte u Takovskoj ulici navodeći da od zahteva neće odustati.

Prema tvrdnjama sindikata, suspendovano je oko 50 radnika, a u „Pošti” kažu da je osnov njihove suspenzije ugrožavanje rada preduzeća, odnosno nezakonita blokada rada „Pošte” prilikom protesta.

Iz sindikata traže da direktorka JP „Pošte” Mira Petrović povuče odluke o suspenzijama, jer je, kako navode iz Samostalnog sindikata, suspenzijama pogaženo pravo na sindikalno delovanje i borbu.

Prema rečima predsednika Samostalnog sindikata poštanskih radnika Zorana Pavlovića, učesnici protesta su večerašnjom mirnom šetnjom, transparentima, pištaljkama, pokazali da od zahteva ne odustaju. (Tanjug)