„Konsonanca" na Kolarcu

Aleksandra Kurteš

13. 12. 2017. 10:33

Маја Рајковић (Фото Иван Милутиновић)

Umetnici iz Astane, Palerma, Prinstona i Beograda prikazali su na sceni Kolarčeve zadužbine umetničku, kulturološku i ljudsku usklađenost na koncertu „Rajković i Krasnokutski duo i prijatelji”, predstavljajući projekat „Konsonanca”.

Program je počeo nastupom pijanistkinje Maje Rajković. Ova umetnica, dobitnica prestižnih nagrada, završila je Akademiju umetnosti u Novom Sadu, a magistrirala i doktorirala na FMU-u u Beogradu, gde radi kao profesor klavira. Završila je i Školu za visoko muzičko usavršavanje u Italiji. Nastupala je na domaćim i svetskim muzičkim scenama.

Publici su se predstavili violista Denis Krasnokutski i violinisti Bagdat Abilhanov i Aisulu Baikenova. Na repertoaru su bila dela Kuka, Rahmanjinova, Brusilovskog, Zubanova, Sagatova,  Erića…