Padaju, padaju s neba bele zvezde
Хор ДКЦБ-а са Мињом Суботом на Тргу републике (Фото: Драгослав Жарковић)
Zima polako oštri zube. To nije omelo Hor Dečjeg kulturnog centra i soliste hora „Čarolija” da nastupe na otvorenoj sceni na Trgu republike u okviru programa „Beogradska zima”. Dečaci i devojčice mahali su vernoj publici i grejali je veselim pesmicama. Na repertoaru su bile numere uz koje su odrastale i praznike dočekivale mnoge generacije. Okupljeni su pevušili „Padaju, padaju s neba bele zvezde...”.
Stihovima su mali umetnici prizvali i Deda Mraza. Došao je preko brda i dolina jer bez njega i njegove vreće s poklonima nema prave čarolije. Na bini je podršku raspevanoj družini dao Minja Subota, poručivši Deda Mrazu da ostvari želju svakom malom prijatelju. Program je obogaćen i plesnim animacijama i vilenjacima pa su mnogi prolaznici zastajali kako bi se prisetili bezbrižnog detinjstva i nekih od najlepših dana u godini koji prate novogodišnje i božićne praznike.