Vatrena Kolumbijka „teška" milione dolara
Софија Вергара (Фото Промо Фокс)
Sa reprizom popularne serije „Moderna porodica” (Foks, 17.10), na male ekrane vratila se i vatrena Kolumbijka – Glorija Pričet, koju je odlično odglumila Sofija Vergara. U priči o modernim i mešovitim porodicama Pričet, Danfi i Taker, Glorija je neizostavljiv začin – uz zgodno telo, kolumbijski akcenat i jaku vezanost za sina Menija. Mnogima je od prve epizode baš ona omiljeni lik, a Vergara – glumica bez koje ovu humorističku seriju ne mogu da zamisle.
Inspiracija za razvoj Glorije tokom sezona bile su Sofijina majka i baka, koje su kao i ona odrasle u Kolumbiji, obožavaju cipele i jarke boje – posebno vatrenu crvenu. Prethodnih godina našla se u nezgodnoj situaciji zbog optužbi da prvenstveno ovom ulogom, ali i u izjavama u javnosti, podržava stereotipe o latino damama. Na dodeli nagrada „Emi” izazvala je bes gledalaca kada je Latinoamerikanke predstavila kao seksualne objekte, dok se na dodeli „Zlatnih globusa” rugala kolumbijskom akcentu. Nije se mnogo branila. Svi je znaju i kao komičarku koja se ne libi da potkači i Kolumbijce. Čini se da kada oni dođu na red – jedan deo javnosti uvek oseti potrebu da je napadne.
Ipak, popularnost joj ne opada. Šestu godinu zaredom suvereno se nalazi na prvom mestu „Forbsove” liste najplaćenijih televizijskih glumica. Ona je u periodu od 1. juna prošle do juna ove godine zaradila 41,5 miliona dolara, što je za oko 15 miliona dolara više od drugoplasirane koleginice Kejli Kuoko, glumice iz serije „Štreberi”. Zanimljivo je da četvrtina te sume dolazi od honorara za „Modernu porodicu”, a ostatak – od reklama za šampon, kozmetičku kuću, gazirano piće, kao i od angažmana u holivudskim filmovima, u svojoj kompaniji za traženje talenata i motivacionim govorima koje ponekad drži. Vergara je lansirala tri izuzetno prodavane linije parfema poznate kozmetičke kuće.
Čak i kada objavi fotografiju sa neke od egzotičnih lokacija na kojoj ispija koktel u bikiniju ona se, zapravo, ne odmara već smišlja nove ideje za projekte koje brzinom svetlosti realizuje. Otuda opravdanje za silne milione koji se tokom godina slivaju na njen bankovni račun.
Novac i popularnost nisu joj došli preko noći. Lepotu je unovčila već sa sedamnaest godina kada se pojavila u reklami za jedno gazirano piće. Bila je i u voditeljskoj ulozi na jednoj kolumbijskoj televiziji. Privlačna spoljašnjost bila je glavni razlog za njen uspeh u svetu modelinga, televizije i filma. I sada, kada ima 45 godina, ulepšava naslovne strane mnogih svetskih modnih časopisa.
Izuzetna lepota u kombinaciji sa vrelim kolumbijskim temperamentom koji je nasledila od mame i bake često joj je predstavljala prepreku za skladan ljubavni život. Sa osamnaest godina i bez mnogo razmišljanja ušla je u brak sa Džoom Gonzalesom, srednjoškolskom ljubavi, sa kojim je dobila sina Manola. Njihov brak nije imao srećan kraj. Samo godinu dana po Manolovom rođenju rešila je da se razvede od njega i sama podiže dete. Biti mlada majka nije bilo lako. Morala je brzinski da se nauči odgovornosti i da su noćni izlasci sa drugaricama – nemoguća misija. Svu ušteđevinu koju je imala davala je na stvari za dete. Odricala se mnogo toga kako bi on danas imao lagodan život. Uspela je da sagradi odličnu karijeru i sina izvede na pravi put.
Iako iza sebe ima mnogo uspešnih projekata, sin joj je oduvek na prvom mestu. Tako je i danas, iako je on punoletan i uspešno gradi karijeru jutjubera. Ona se vrlo rado pojavljuje u njegovim snimcima koji beleže milionske preglede na ovoj platformi, čime mu daje bezrezervnu podršku.
Njen suprug, glumac Džo Manganijelo, sa kojim je u braku od novembra 2015. godine, odlično je upoznao njenog sina pre nego što je odlučio da je zaprosi. Sada njih troje imaju svoj porodični raj kome se vraćaju posle napornih poslovnih dana. S druge strane, njen televizijski suprug Ed O’Nil (Džej) i sinovi Riko Rodrigez (Meni) i Džeremi Megir (Džo) očekuju je raširenih ruku u televizijskom studiju Ej-Bi-Sija gde se uveliko snima deveta sezona „Moderne porodice”. Bez obzira kojoj porodici odlazi – onoj gde je glava kuće Džo Manganijelo, ili televizijskoj u kojoj Ed O’Nil drži glavnu reč – Vergara ne može da se žali, jer je u obema okružena ljubavlju i pažnjom.
Štrumpfeta – omiljeno plavo stvorenje
U filmu „Štrumpfovi” iz 2011. godine glumila je poslovnu ženu koja od svog saradnika Patrika (Nil Patrik Haris) očekuje da napravi odličnu promotivnu kampanju. Iako nije podarila glas nekom od plavih stvorenja, bilo joj je izuzetno drago što se našla u filmu čiji su junaci Štrumpfovi koje je obožavala da gleda kao dete. Uz ovaj crtać odrastao je i njen sin. Oduvek je bila vezana za Štrumpfetu, pa je ona, bez razmišljanja, njen omiljeni lik.