Grad preuzima zgradu Radničkog
Раднички универзитет „Радивој Ћирпанов” (Фото С. Ковачевић)
Novi Sad – Betonski kostur od 13 spratova izgorelog Radničkog univerziteta „Radivoj Ćirpanov” prelazi u celokupno vlasništvo Novog Sada zajedno sa placem, ali još nije poznato ko će na toj lokaciji u centru grada biti novi stanari. Vlasnička transakcija se očekuje „u krugu porodice”, a postupak je formalno započet.
Prema predlogu gradskog veća od 19. januara, republička vlada bi takoreći poklonila Novom Sadu svoj deo nepokretnosti nekadašnjeg popularnog „Radničkog”. To je 9/10 dela zgrade i građevinskog zemljišta pod objektom i oko njega, koji su sada upisani kao javna svojina republike Srbije. Preostalu desetinu, grad Novi Sad već poseduje.
Prenosom državnog dela u javnu svojinu grada, Novi Sad bi postao vlasnik cele nepokretnosti i, kako se obrazlože u predlogu, „stvorili bi se uslovi da se planiraju dalje aktivnosti oko sanacije predmetnog objekta”.
Vršilac dužnosti načelnika gradske Uprave za imovinu i imovinsko-pravne odnose Branislava Baljošević podseća da će Novi Sad 2019. biti omladinska prestonica Evrope, a 2021. i evropska prestonica kulture.