Susret i čast posle četiri decenije
Сусрет после четири деценије: Зумбер Шећовић и наш новинар (Фото лична архива)
Novi Pazar – Na istom putu, možda koji metar dalje ili bliže, gde smo se rastali davne 1978. sreli smo se ponovo protekle srede. Bio je to, posle četiri decenije, susret dvojice motociklista. Ali, ovog puta je Zumber Šećović iz sela Rasna na Pešterskoj visoravni stigao automobilom kao i potpisnik ovih redova. Nijedan, dakle, na motociklu. Nema više motora, nema „mušice u oku i vetra u kosi”. A, ni kose na glavi kao pomenute godine kada me je kao mladog studenta, pokraj parkiranog motocikla „jave čezetke”, Zumber sačekao u jednoj kraljevačkoj ulici. I, odmah upitao „da li je motor tvoj, hoćeš da ga prodaš, došao sam u Kraljevo da kupim nov, ali u prodavnici nema”.
Prisetili smo se, kako sam ja u početku bio izričit da tek sređeni motor nije za prodaju. No, para uvek nađe put, naročito ako je ponuđena suma sasvim pristojna. Pala je pogodba da Zumbera, pošto nije imao vozačku dozvolu, odvezem do Novog Pazara a onda ja nazad autobusom. I, tu leži kvačica što sam mislio na njega i zapamtio mu ime.