Život u ženskom društvu
Александра Панић из Пирота (Фото А. Васиљевић)
Sivkasta zgrada nadvijena nad Ulicu kraljice Marije, preko puta današnje Gradske uprave, već 71 godinu jedini je beogradski studentski dom u kome su smeštene samo devojke. Ovde ih je 140. U dvokrevetnim, trokrevetnim i četvorokrevetnim sobama visokih svodova one se druže, odrastaju, studiraju, uče o prijateljstvu i životu…
U Studentski dom „Vera Blagojević” stigli smo usred januarskog ispitnog roka. Od ranog jutra, veliki broj devojaka bio je na nogama. Odlazile su na fakultet, u menzu, čitaonicu... Mnogo je ispita pred njima, a vremena vrlo malo. Treba sve naučiti. Zato su uostalom i došle u „Veru”.
Ovde, tvrdi upravnik Dragan Dondur, dolaze najambicioznije i najbolje studentkinje. Pravo da izbore sobu u ovoj ustanovi imaju samo dame koje su na vrhu rang lista na raspodelama.