Posle indeksa i diploma – posao, a ne pasoš

Toma Todorović

04. 02. 2018. 21:41

Гра­до­на­чел­ник, рек­тор и пред­сед­ник скуп­шти­не с јед­ном од до­бит­ни­ца Све­то­сав­ске на­гра­де (зде­сна на­ле­во) (Фо­то М. Ла­врен­чић)

Niš – Ima grad Niš le­pu, ko­ri­snu i vi­še­de­ce­nij­sku tra­di­ci­ju da sva­ke zi­me o Sve­to­me Sa­vi na­gra­di svo­je naj­bo­lje stu­den­te. Sa 13 fa­kul­te­ta Uni­ver­zi­te­ta Niš i ove go­di­ne kra­jem ja­nu­a­ra u Grad­sku ku­ću na sve­ča­nost do­de­le pri­zna­nja sa svo­jim de­ka­ni­ma, pro­de­ka­ni­ma i pro­fe­so­ri­ma sti­glo je isto to­li­ko naj­bo­ljih aka­de­ma­ca ko­ji su u pret­hod­noj škol­skoj go­di­ni u re­dov­nim ak­tiv­no­sti­ma ili di­plom­skim is­pi­ti­ma po­ka­za­li naj­bo­lje re­zul­ta­te i vr­hun­sko zna­nje. 

Bez ika­kvih re­zer­vi i pred­stav­ni­ci fa­kul­te­ta i uni­ver­zi­te­ta, ali i grad­skog ru­ko­vod­stva Ni­ša, re­kli su da su upra­vo bu­du­ći struč­nja­ci iz broj­nih na­uč­nih obla­sti ko­ji su po­ne­li vi­so­ka pri­zna­nja ono naj­vred­ni­je što sa­da­šnje srp­sko dru­štvo ima. Za opo­ra­vak Ni­ša po­sle broj­nih kri­za, za da­lji raz­voj, na­pre­dak i pro­spe­ri­tet gra­da i dr­ža­ve Sr­bi­je naj­bo­lji stu­den­ti pred­sta­vlja­ju naj­ve­ću na­du i po­seb­nu šan­su, is­tak­nu­to je.