Nekad povlašćeni, danas protestuju
(Фото Танјуг)
Deo opozicije protestovao je u nedelju uveče ispred zgrade RTS-a u Takovskoj ulici zbog, kako je rečeno, kontinuiranog kršenja zakona i predizborne blokade opozicionih stranaka na javnom servisu. Zatražena je i smena direktora i urednika informativnog programa zbog „višegodišnjeg nezakonitog i politički pristrasnog rada”. Jednosatni skup počeo je tačno u pola osam, čime je simbolično označen glavni razlog protesta – nezadovoljstvo centralnom informativnom emisijom.
Na protestu je govorila i dr Jovanka Matić, ali ne kao stranački predstavnik, nego kao „stručni građanin” iz Instituta društvenih nauka. Pitamo je zašto je govorila na ovom stranačkom skupu, a ona kaže da i pored svih ovih godina reformi još nemamo javni servis kakav građanima treba, jer nijedna vlast nije htela da se odrekne uticaja na taj servis, ali da krivicu snose i novinari koji su pristali da budu „izborni plen”.